FAALİYET ALANLARI

FaaliyetAlanları

FORTIS ENERGY

UCK Holding şirketlerinden Fortis Enerji’nin enerji üretimi faaliyetleri 2014 yılında başlamıştır. Güneş enerjisi sistemleriyle elektrik üretimi alanında 2014’den beri faaliyet gösteren Berak Enerji 2019 yılında isim değişikliğine giderek Fortis Enerji adını almıştır. 2021 yılında Başak Enerji ile birleşmeye gidilmiş ve şirket bünyesindeki tesisler Fortis Enerji tarafından işletmeye  alınmıştır.
 
Fortis Enerji bünyesindeki güneş enerjisi ve biyogaz enerjisi santrallerinde yıllık 390.000.000 kWh’ten fazla enerji üretilmektedir. Türkiye’de Manisa, Denizli, Afyonkarahisar, İzmir, Bilecik, Balıkesir ve Burdur illerinde bulunan tesisleriyle Fortis Enerji, ülke enerji ihtiyacının karşılanmasında önde gelen şirketlerden biri olmuştur. Fortis Enerji aynı zamanda ülkemizin farklı illerinde ve yurt dışında anahtar teslim EPC projeleri yürütmektedir. Yenilenebilir enerjinin ön planda olduğu günümüzde yatırımlarında alternatif enerji üretimine ağırlık veren Fortis Enerji, teknolojik olarak üretim ve uygulama merkezi olmayı hedeflemektedir.
 
GES projelerine ilişkin olarak yatırımın gerçekleşmesini sağlama sürecinde mühendislik, tedarik ve kurulum aşamaları şirket bünyesinde ve kaynaklarıyla yürütülmektedir. Güneş panellerinin kurulumunun yapıldığı çelik konstrüksiyonun imalatı da şirket tesislerinde yapılmaktadır. Enerji üretimi projelerini Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da sürdüren Fortis Enerji; Balkanlar’da toplam 1000MW proje planlamaktadır. Bu projelerin 80MW’lık ilk fazı olan Oslomej Güneş Enerjisi Santrali Kuzey Makedonya’da kurulmuştur. Fortis Enerji, 2023 yılı içerisinde tamamlamayı planladığı 485MW gücündeki projeler ile yurt içinde ve yurt dışında sektörün liderlerinden biri olmayı hedefliyor.
 
Fortis Enerji, güneş enerjisi santralleri ile beraber Denizli Acıpayam ve Burdur Karamanlı lokasyonlarında bulunan iki biyogaz tesisine sahiptir. Burdur ilindeki 9,36 MW’lık ve Denizli ilindeki 3,12 MW’lık biyogaz santralleri yüksek kapasite çalışmaya devam etmektedir. Yıllık toplam 125.000.000 kWh enerji üretim potansiyeline sahip olan santrallerde biyogaz ve elektrik üretiminin yanı sıra organik gübre üretimi de yapılmaktadır.
 

FORCARE

Fortis Enerji’ye ait güneş enerji santrallerinin ve biyogaz tesislerinin uzaktan izlenmesi, güvenlik hizmetlerinin takibi, enerji üretimi takibi ve genel bakımların gerçekleştirilmesi işlerini yürütür. Bununla beraber grup şirketlerine ait olmayan enerji tesislerine de işletme hizmeti sunar.

FORTIS ŞARJ

Fortis Şarj, elektrikli araç kiralama ve elektrikli araç şarj istasyonları alanlarında faaliyet yürütür.

Fortis Leasing

Fortis Leasing, enerji sektöründe uzmanlaşmış kadrosuyla santral yatırımları üzerine finansal çözümler sunar. Farklı ihtiyaçlara uygun esnek ve yenilikçi leasing çözümleriyle projelerin hayata geçirilmesinde destek sağlar.

FOR CITY GAYRİMENKUL

ForCity Gayrimenkul, gayrimenkul yatırımı ve yönetimi üzerine çalışır.

UCK İDARİ VE İNSAN KAYNAKLARI

Öncelikli olarak Fortis Enerji ve Gireniz Enerji firmalarına insan kaynakları hizmeti sağlar.

UCK FİLO VE MOTORLU ARAÇ

Öncelikli olarak Fortis Enerji ve Gireniz Enerji firmalarının araç ihtiyaçlarını karşılar ve araç kiralama hizmeti sunar.

UCK TARIM

Orman Genel Müdürlüğü’nün özel ağaçlandırma ihalelerine katılım sağlanmakta ve orman vasfını kaybetmiş arazilerde ağaçlandırma faaliyetleri yürütülmektedir. Bununla beraber seracılık sektöründe çalışır. Aynı zamanda 67 farklı tarım şirketinin çatı şirketidir.