KURUMSAL

Kurumsal
Uck İcon

Hakkımızda

UCK Holding, Atilla ÜÇKARDEŞ ve Mehmet Burak ÜÇKARDEŞ tarafından İstanbul’da kurulmuştur.

UCK Holding, yenilenebilir ve temiz enerji yatırımlarıyla ön plana çıkmaktadır. Türkiye’de 116 MW güneş enerji santrali kurulumu sağlanmıştır. Türkiye’nin farklı illerindeki santrallerde yıllık 175.000.000 kWh’ten fazla elektrik üretimi ve satış faaliyeti gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda 12.48 MW gücünde iki biyogaz tesisi bulunmaktadır. Bununla beraber UCK Holding Balkanlar’da toplam 1000 MW’lık proje planlamaktadır. Bu projelerden 80 MW’lık ilk bölüm K. Makedonya’da kurulmaya başlamıştır. Romanya, Arnavutluk, Sırbistan ve Bosna-Hersek projelerinin altyapı süreçleri devam etmektedir.

UCK Holding’in yatırım süreçlerinde; mühendislik, tedarik ve kurulum aşamaları şirketler ve kaynakları bünyesinde gerçekleştirilir. UCK Holding saha yatırımları ile beraber AR-GE ve teknolojik uygulama merkezi olarak yurt içi ve yurt dışında enerji sektörünün liderlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

Uck İcon

Kurucumuz

Atilla Üçkardeş

Atilla Üçkardeş 1980 yılında iplik sektörü ile ticaret hayatına atılmıştır. 1994 yılından itibaren boyahane işleri ile tekstil sektörüne giriş yapmıştır. 2014 yılında ise enerji sektöründeki yatırımlarına başlamıştır. Atilla Üçkardeş, 2020 yılında kurduğu UCK Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Uck İcon

TARİHÇE

UCK Holding kurucularından Atilla ÜÇKARDEŞ daha önce 1999 yılında Batı Empirme’yi kurmuştur. Şirket, tekstil sektöründe kamu kurum ve kuruluşları ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan ürünlerin ihalelerine iştirak etmiştir. Aynı zamanda Türkiye’deki siyasi partiler ve Avrupa’daki spor organizasyonlarının bayrak, flama ihtiyaçlarını karşılamak üzere üretim ve satış faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Tekstil sektöründeki faaliyetlere 2013 yılına kadar aktif bir şekilde devam edilmiştir.

2014 yılından itibaren enerji sektöründe faaliyet göstermek üzere Berak Enerji kurulmuştur. Türkiye’de 116 MW güneş enerji santrali kurulumu gerçekleştirilmiştir. Berak Enerji 2020 yılındaki unvan değişikliği ile beraber Fortis Enerji olarak kendisine ait güneş enerji santrallerinde elektrik üretimi ve satış faaliyetlerine devam etmektedir. Fortis Enerji yurtdışında toplam 1000 MW’lık proje planlamaktadır.

2021 yılı başında, yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet gösteren Gireniz Enerji devir yoluyla şirketler grubuna katılmıştır. Gireniz Enerji’ye ait toplam 12.48 MW gücünde iki biyogaz tesisi bulunmaktadır ve üretim çalışmaları tam kapasite devam etmektedir.

UCK Holding bünyesindeki şirketler; yenilenebilir enerji, santral yönetimi, elektrikli şarj istasyonları, araç filo kiralama, tarım, seracılık, gayrimenkul ve insan kaynakları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

FAALİYET ALANLARI VE ŞİRKETLER

Uck İcon

SAYILARLA UCK

0
Ülke
0+
Sektör
0
Ana Şirket
0
Yıl